cs:videokonference:regswklient

Jak získat SW videokonferenčního klienta

Nejjednodušší způsob volaní do videokonferečních místností (na tzv Pexip MCU) je pomocí webového prohlížeče. Pro transport audia a videa používa UDP na portech 40000-49999, které je nutné mít povoleno na firewallu. Odkaz Vám přijde z rezervačního systému meetings nebo Vám ho zašle vlastník místnosti. Tato možnost je ideální nejen pro návštevníky (Guests) ale i pro vlastníky mísnosti (řídící schůze), protože mohou pře webového klienta například zatlumit mikrofon učastníka
Pokud potřebujete volat i na jiné H.323/SIP klienty či MCU pak pokračujte sekcí o Lifesize Clearsea níže.

LifeSize ClearSea

Uživatelé e-infrastruktury CESNET mají k volně dispozici videokonferenční klient LifeSize ClearSea pro platformy MS Windows, Mac OS X, Android a iOS. Klienta si můžete nainstalovat na libovolném počtu zařízení (počítače, notebooku, mobilní zařízení).

Stáhnout videokonferenčního klienta Lifesize ClearSea

Jak zaregistrovat LifeSize ClearSea

 • Pro klienta Lifesize ClearSea využíváme alternativní hesla. Doporučujeme pro každou instalaci klienta vygenerovat vlastní alternativní heslo. Tento krok selže pokud neprovedete aktivaci z prvního bodu!
 • Po spuštění klienta Lifesize ClearSea se přihlaste ke ClearSea Serveru cs.cesnet.cz pomocí Vašeho uživatelského jména a vygenerovaného alternativního hesla.
  1. Na záložce „Registered user“ zadejte do pole Username své uživatelské jméno v e-infrastruktuře CESNET (Login viditelny v profilu).
  2. Do pole Password zadejte heslo vygenerované pro konkrétní instalaci klienta ClearSea (z bodu 2) a zaškrtněte volbu Sign me automatically.
  3. Do pole ClearSea Server zadejte cs.cesnet.cz.
  4. Přihlaste se tlačítkem Sign in.

Zásady zpracování a ochrany osobních údajů, které evidujeme v souvislosti se zajišťováním služeb e-infrastruktury CESNET naleznete zde.

Návod k použití klienta Lifesize ClearSea

Firewall

Klient potřebuje pro své fungování otevřenou komunikaci vůči serveru cs.cesnet.cz na následujícících portech:

 • TCP 80 Stažení klienta
 • TCP 443 Provisioning
 • TCP/UDP 35060 SIP Signalizace
 • TCP/UDP 10000-16000 RTP Media

Další SW videokonferenční klienti

MS Windows, MacOS X

Android

iOS

Linux

Jak zaregistrovat ostatní SW videokonferenční klienty

Pokud SW videokonferenční klient podporuje protokol SIP a chce ho využívat postupujte podle návodů na samostatné stránce. V případě, že potřebujete zaregistrovat SW videokonferenčního klienta podporujícího protokol H.323 do videokonferenční infrastruktury sítě CESNET nás laskavě kontaktujte na adrese vidcon@cesnet.cz a uveďtě nádledující údaje:

 • Jméno uživatele,
 • Instituce,
 • kontakt (email, telefon),
 • Typ klienta či zda jako řešitel žádáte o přidělení licence k SW videokonferenčnímu klientu

Následně od nás obdržíte pokyny pro nastavení Vašeho SW videokonferenčního klienta.

Poslední úprava: 2018/11/27 22:20