cs:sip:serreg

Jak si vytvořit účet

Na této adrese je formulář k vytvoření SIP účtu. Přístup ke stránce je ověřován pomocí federované identity. Tedy identity kterou používáte na Vaší instituci a je pomocí federace zpřístupněna i dalším službám. Až využijete odkaz uvedený odkaz (nebo Registrace-Serreg v menu), budete přesměrováni na stánku WAYF, kde si vyberete Vaší instituci (Pokud Vaše instituce v seznamu není, nemůžete služby užít) a systém Vás předá k přihlášení na Vaší domovskou instituci a poté zpět na formulář k vytvoření SIP účtu.

<box 85% orange|Aktivní domény> V současné době jsou aktivní domény cesnet.cz, fel.cvut.cz, fjfi.cvut.cz, tul.cz, uvtuk.cuni.cz, ics.muni.cz, czu.cz.
Pozor fel.cvut.cz neni to same jako cvut.cz (je rozdil i v IdP) </box>

Po přihlášení vyplňte prosím své jméno a příjmení (bez diakritiky), adresu elektronické pošty, abychom Vás mohli v případě potřeby, kontaktovat a heslo. Zásady zpracování a ochrany osobních údajů, které evidujeme v souvislosti se zajišťováním služeb e-infrastruktury CESNET naleznete zde.
Samostatné heslo pro SIP je voleno z důvodu častého uložení přímo v klientech, a bude uloženo lokálně na SIP serveru. Účet je po vytvoření již nadále oddělen od Eduroam účtu, protože služba SIP vyžaduje při autentizaci a autorizaci dodatečné informace, které nejsou za Eduraom Radius servery institucí k dispozici.
Ve třetí části formuláře je Vám nabídnuto první volné telefonní číslo příslušející dané doméně. Pokud si zvolíte jiné volné číslo z rozsahu bude Vám přiděleno. Toto číslo slouží jako alias k všemu primárnímu identifikátoru.
Návody pro nastavení některých klientů naleznete zde


Pokud na registrační stránku vstoupíte znovu, zobrazí se vaše identifikační údaje.


Pokud si vytváříte účet v doméně cesnet.cz můžete nově získané identifikátory umístit i do rozhraní HRADMIN do polí IP telefon a IM identity.

Jak si změnit heslo

Vstupte do aplikace serreg, která Vám po ověření pomocí federované identity umožní změnit Vaše SIPové heslo. Nepoužívejte stejné heslo jako pro Vaší federovanou identitu.

Přístup k službě

Pro přístup k této službě je potřeba, aby uživatel měl nastaven atribut eduPersonScopedAffiliation na hodnotu member@<domena>, kde domena je domovská doména organizace uživatele. Nastavení tohoto atributu je potřeba konzultovat s administrátorem správce identit (identity provider) domovské organizace uživatele.

Poslední úprava: 2018/05/24 15:28