cs:videokonference:faq

Jak volat

H.323

Pro volání v prostředí H.323 primárně využíváme telefonní čísla a jako záložní možnost IP adresy prvků (koncových HW zařízení, SW videokonferenčních klientů, centrálních prvků pro vícebodové konference MCU, záznamových zařízení apod.).

Jste-li registrování v naší infrastruktuře stačí pro vnitřní zdroje (jiná registrovaná koncová zařízení, konferenční místnosti na MCU) použít číslo v národním formátu. Pokud využíváte infrastrukturu jiné NREN (volné gatekeepery) nebo se potřebujete dovolat na zahraniční koncová zařízení použijte číslo formátu GDS (00mezárodní číslo). Stejně tak zvete-li k účasti na spojení ať jedno čí vícebodovém zahraniční partnery, vždy jim předávejte číslo ve formátu GDS (například GDS number: 00420950088888).

GDS je hierarchie institucionálních, národních a mezinárodních směrovacích prvků pro H.323 která primárně propojuje a videokonfereční zdroje vědeckovýzkumné komunity po celém světě.

SIP

Sdílené prostředky videokonferenční infrastruktury (MCU) jsou dosažitelné i přes protokol SIP. Návody jak volat najdete samostatné stránce. Jste-li registrováni na SIP serveru CESNETu stačí vám samotné číslo v národním formátu. Z jiných domén by mělo vyhovět URI sip:cislo@cesnet.cz (případně sip:cislo@sip.cesnet.cz).

Jak otestovat funkčnost HW zařízení nebo SW klienta

Nejjednodušeji pomocí spojení do testovací místnosti viz uvodní strana.

Poslední úprava: 2018/11/27 22:25