cs:app:ac:faq

Zoom

Přihlášení do systému

Na stránce https://cesnet.zoom.us zvolte 'Host' nebo 'Sign in with SSO (eduID.cz)' a po výběru vaší domovské organizace se přihlašte s vaší identitou.

Přihlášení do meetingu

Je možné přistoupit i přímo k existující “místnosti” (schůzi, meetingu). K tomu je potřeba znát URL pro tuto místnost, které Vám pošle typicky organizátor, který meeting rezerovval. K meetingu je možné se přihlásit i zcela anonymně. Druhou možností je vstoupit na https://cesnet.zoom.us, kliknout na tlačítko 'Join' a zadat číselný identifikátor meetingu.

Přihlášení v Zoom klientovi

V Zoom klientovi se také přihlašujte pomocí funkce Sign in with SSO. Jako doménu zadejte cesnet.zoom.us (stačí zadat jen cesnet). Po potvrzení se otevře nové okno nebo záložka prohlížeče s výběrem vaší domovské organizace. Dále se přihlásíte s identitou ve vaší domovské organizaci.

Jak otestovat službu Zoom

Nejlépe tak, že si ve službě Zoom naplánujete personální meeting.

Adobe Connect

Přihlášení do virtuální webkonferenční místnosti

Je možné přistoupit i přímo k existující “místnosti” (schůzi, meetingu). K tomu je potřeba znát URL pro tuto místnost. Pokud nejste přihlášeni, zobrazí se přihlašovací stránka, kde je možné vybrat (v závislosti na nastavení konkrétní místnosti) anonymní přístup nebo přihlášení. Pro anonymní přístup stačí zvolit možnost Vstup pro návštěvníky/Enter as a Guest a vyplnit jméno, pod kterým budete vystupovat. Pro přihlášení zvolte možnost Přihlásit se/Login a klikněte na tlačítko eduID.cz, čímž zahájíte proces federativního přihlášení.

Přihlášení do systému

Pokud nejste přihlášeni, zobrazí se při návštěvě stránek CESNET Adobe Connect přihlašovací obrazovka. Pro zahájení autentizace klikněte na tlačítko eduID.cz. Po ukončení procedury federativního přihlášení budete vpuštěni do aplikace.

Odhlášení

Z aplikace se můžete odhlásit kliknutím na odkaz Logout vpravo nahoře.

:!: Odhlášení z aplikace neznamená odhlášení z kontextu federace eduID.cz. Je možné, že po určitou dobu bude možné přihlásit se do aplikace bez nutnosti autentizace (zadávání uživatelského jména a hesla). Proto, pokud k Vašemu počítači mají přístup i jiní lidé, doporučujeme pro jistotu ukončit prohlížeč.

Jak otestovat webkonferenční službu Adobe Connect

Nejjednodušeji pomocí spojení do testovací místnosti:

Dále je možné otestovat, že Váš systém vyhovuje minimálním požadavkům pro použití systému Adobe Connect.

Last modified:: 2024/03/04 11:50